אתם כאן: עמוד הבית מאמרים

עבודה מהבית - זכויות וחובות עובדים ומעסיקים

דיני עבודה מהבית

עבודה מהבית, הפכה לעניין שבשגרה ועבור מגזרים שלמים ועובדים רבים בתקופת הסגר וכעת גם לאחריו ובהתאם להחלטת המעסיקים - אך מה זכויות העובד וחובות המעסיק? וחובות העובד וזכויות המעסיק?

בישראל לא קיימת חקיקה מסודרת לעניין זה ורב הנסתר על הגלוי וחובה להתייעץ עם עורך דין לכל שאלה נקודתית. עדיין דיני-העבודה מתייחסים ובאופן עקיף להיבטים רבים כמו תנאי ההעסקה, דיווח שעות, ימי מחלה (ובידוד), החזר הוצאות ונסיעה, הרעת תנאים ועוד. לאחרונה, פירסמה "זרוע העבודה" במשרד העבודה והרווחה מסמך העוסק ב-"המלצות והסדרים לעבודה מרחוק" (ראו פה).

אספנו עבורכם - עובדים ומעסיקים - התייחסות למספר שאלות חשובות בתחום זה*. 

המשך קריאה: עבודה מהבית - זכויות וחובות עובדים ומעסיקים

עתיד העבודה מהבית ועבר המשרד הפיזי

עבודה מרחוק

האם העתיד של עבודה מהבית ומרחוק כבר כאן, ושטח המשרד הפיזי הופך להיות משהו של העבר? האם מגזר הנדל"ן המניב שהתמקד בשטחי מסחר-משרדי הופך מבוננזה לתחום מסוכן.

בהחלט נראה שכן, ומגפת הקורונה העולמית שינתה מגמות והאיצה תהליכים באופן דרמטי.

המשך קריאה: עתיד העבודה מהבית ועבר המשרד הפיזי

עבודה מרחוק - איך עושים זאת?

עבודה מהבית

בצל משבר הקורונה, עצמאיים ועובדים רבים - נדרשים לעבור לעבודה מרחוק, מהבית או בידוד בריאותי. אבל איך מבצעים את המעבר הזה באופן של יזיק לעסק ויאפשר המשכיות תפעולית חלקה עבור העובדים, המנהלים והלקוחות?

בשלב הראשון, עליכם לשקול את ההיבטים הבאים -

  1. תשתיות עבודה מרחוק
  2. חיבור האינטרנט
  3. מרכזת IP וזמינות מקוונת
  4. שיחות וועידה וישיבות מקוונות
  5. עלויות הקמה ורישוי שוטף

המשך קריאה: עבודה מרחוק - איך עושים זאת?

מרכזת IP ענן לעסק

מרכזת IP

מרכזת טלפון IP מבוסס ענן - הפתרון הנכון לעסק בתקופה של עבודה מהבית ובימים תקינים ועד כדי התקנה בגישת Plug&Play מהירה, זולה וקלה.

מרכזת טלפוניה IP מאפשרת לנהל שיחות טלפון מהמחשב הביתי, למערכת ה-IVR להמשיך לעבוד, למערכת הניתוב הפנימית של העסק לתפקד ובעיקר להציג כלפי חוץ ואל מול הלקוחות, הספקים והפונים מראית עין של תפקוד עסקי מלא.

המשך קריאה: מרכזת IP ענן לעסק

שיטת ביסוס דוברה על כלונסאות

יועץ הקרקע הבכיר מוטי יוגר, הציג הרצאה בנושא פתרונות לביסוס בשיטת "דוברה על כלונסאות" ושימוש ב"עמודי בטון" במטרה לשמש כאלמנטים המייצבים ומשפרים את תכונות מסת העפר שבתוכה הם מותקנים ותוך פישוט החישובים.

הרצאה שהוצגה "בכנס השישי לבנייה ותשתיות" של "איגוד המהנדסים לבנייה ולתשתיות".

המשך קריאה: שיטת ביסוס דוברה על כלונסאות