אתם כאן: עמוד הבית חדשות מיקרוסופט מקימה ענן בישראל

מיקרוסופט מקימה ענן בישראל

בשורה חשובה לעסקים ומנהלי מערכות מידע - מיקרוסופט מקימה חוות ענן בישראל (Cloud Datacenter Region, הקיימים כיום ב-20 מדינות בלבד) וכאשר במהלך 2020 יושקו שירותי Azure ובהמשך שירותי Office 365.

חברת מיקרוסופט הודיעה כי "מיקרוסופט הודיעה על כוונתה להקים Cloud Datacenter Region ראשון של החברה בישראל, כדי לספק את שירותי הענן החכם והמאובטח באמצעות דאטה־סנטר בישראל. השקעה זו מרחיבה את תשתית הענן הגלובלית של מיקרוסופט לכדי 56 אזורים ב–21 מדינות שונות. אזור ישראל צפוי להיות זמין תחילה עם תשתיות הענן Azure (אז'ור) ולאחר מכן עם 365 Office (אופיס 365)" (הודעה באתר מיקרוסופט).

microsoft cloud datacenter israelמיקום הענן בתחומי מדינת ישראל עצמה, הוא בעל משמעות גדולה וכאשר מדובר על היבטי אבטחת וביטחון המידע ופרטיות ובפרט בארגונים ממשלתיים ועסקיים המחוייבים לאחסן את מאגרי המידע שלהם בתחומי מדינת ישראל (בנקים, ביטוח, ממשלה, עיריות וכו'). מעבר לכך, יש לצפות כי מדדי Latency ו-Capacity ישתפרו באופן מובהק ובהתאם למרחק הקצר בין הלקוח לחוות הענן.

לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים זוהי בשורה חשובה גם בהיבט העסקי - שכן תהפוך את שירותי הענן לזמינים ואיכותיים הרבה יותר ותאפשר מעבר מתשתיות מקומיות ישנות ומסורבלות לשירותי ענן גמישים ובהתאם לכך גמישות עסקית ותפעולית גדולה הרבה יותר.

יוזמה זו, כמובן קשורה באופן הדוק למכרז הממשלתי "נימבוס" וכוונתה להעביר את שירותי מערכות-המידע שלה (IT) לענן ובפרט "מכרז מרכזי לאספקת שירותי ענן המבוססים על פלטפורמה ציבורית עבור משרדי הממשלה ויחידות הסמך. לצורך מתן השירות יידרש הספק להקים Region ישראלי, אשר יעמוד בדרישות אבטחה, עמידות ורציפות תפעולית התואמות את צורכי ממשלת ישראל" (הודעה, משרד האוצר).

ההכרזה מסקרנת עוד יותר ובהמשך לשיתוף פעולה טכנולוגי ועסקי של מיקרוסופט בארה"ב והמשלב בענן שלה את שירותי IoT של דור 5G הסלולארי ואשר ביחד עם השקת הענן בפיזי בישראל - תאפשר קפיצה נחשונית ביישום ואימוץ שירותי IoT בישראל.