אתם כאן: עמוד הבית חדשות נתוני שימוש בדפדפנים באינטרנט

נתוני שימוש בדפדפנים באינטרנט

נתוני שימוש בדפדפנים ברשת, עבור אתר האינטרנט של בעל עסק קטן או בינוני ובעיקר כאלו המתבססים על שיווק וסחר מקוון - יכולים להיות ההבדל בין הצלחה ובין כשלון עסקי.

מלחמת הדפדפניםובכן, הנתונים האחרונים יפתיעו רבים ובוודאי בישראל - דפדפן האקספלורר של מיקרוסופט הפסיד מזמן את הבכורה ואינו עוד הדפדפן המועדף על הגולשים! המסקנה? על בעל העסק להקפיד כי האתר יהיה תואם לדפדפנים הנפוצים בשוק (כרום, פיירקפוקס ודפדפני מובייל שונים) ואין עוד צורך "להתעקש" על תאימות לאקספלורר ובעיקר בגרסאות הישנות שלו.

בישראל ובגלל השליטה המחולטת של מערכת ההפעלה חלונות מיקרוסופט (Microsoft Windows) על גרסאותיה השונות וכן חבילת היישומים המשרדית אופיס (Microsoft Office) ובהם הוורד, האקסל, הפאוור פוינט והאאוטלוק (Word, Excel, Power Point, Outlook) שכל עסק קטן לא יכול בלעדיהם - הפך גם דפדפן האקפסלורר (Explorer) לנפוץ מאוד. למעשה, אצל רבים בישראל כאשר מתייחסים לדפדפן המילה הנרדפת תהיה אקספלורר!

דפדפני האינטרנט נלחמים על השליטה בשוק (תודות לאתר taringa.net)

קרייג באקלר מדווח (אתר Siterepoint) כי דפדפן הכרום של גוגל תופס נפח מרשים של מעל 45% ובעוד האקפסלורר של מיקרוספוט הרחק מאחור עם מעט יותר מ20% נתח שוק כולל וכאשר דפדפן הפיירפוקס (FireFox) קרוב מאחור עם מעל 17%.


גלישה במכשירים ניידיםבנתוני שימוש במכשירים ניידים, התמונה עוד יותר מרתקת ובה למעשה דפדפני מיקרוסופט אינם מופיעים והעיקר השימוש מתחלק בין כרום, דפדפן אייפון ודפדפן אנדרואיד. בהתחשב כי כיום נתח השוק של גלישה ממכשירים ניידים, טלפונים ודומים נושקת ל33% ועם מגמת התחזקות ברורה (אתר StatCounter) ונוכח ההובלה דפדפן הכרום גם במובייל (עם כ25% נתח שוק) וגם במחשבים השולחניים - הרי ברור כי עידן תכנון אתרי אינטרנט מסביב ובהתאם ליכולות דפדפני אקספלורר עבר מן העולם.

בעבר, אף הצגנו נתונים לגבי מגמת הגידול בשימוש במכשירים ניידים וטלפונים בפרט וחיזינו כי "במקרה שאתר האינטרנט שלכם אינו מותאם למכשירים ניידים ובפרט טלפונים ניידים - אתם עלולים לאבד בין רבע לשליש מההזדמנויות העסקיות שלכם. יתר על כן, אם השקעתם בעבר במיצוב אתר האינטרנט בתוצאות החיפוש וכדי להגיע לחשיפה מרבית - הרי שכעת השקעה זו צפויה לרדת לטימיון ולפחות ברבע מהמקרים ... נתוני "ועדת המדרוג לגלישה באינטרנט" לשנת 2012 ולפיהם 46% מהישראלים גולשים דרך מכשירים ניידים וטלפונים ... הפעולה החשובה והיסודית ביותר - בחנו את התאמת אתר האינטרנט שלכם למכשירים ניידים וטלפונים בפרט" (על הצורך בהתאמת אתר האינטרנט העסקי לטלפונים, 2014).

מעבר לכך, עם המעבר המתמשך למכשירים ניידים בדמות מחשבים ניידים, טאבלטים, אולטראבוקים, מיני טאבלטים וכמובן מגוון מכשירי הטלפון החכמים עם המסכים הגדולים ואיכות הצפייה והגלישה שלא היו זמינות בעבר - הנגישות, השימושיות וחווית המשתמש (UX) במגוון המסכים והפלטפורמות הפכו להכרח עבור כל אתר אינטרנט עסקי ובוודאי כזה העוסק בסחר מקוון.

responsive designתשתיות אתרי האינטרנט עברו מהפכה גדולה בשנים האחרונות וכיום עיצובם מתאפיין בתשתית "תגובתית" (Responsive framework) המתאימה עיצוב אחד למגוון מדיות הצפייה וכן תבניות עיצוב תגובתיות (Responsive Design).

טוב יעשו בעלי העסקים הקטנים והבינוניים, העצמאיים והעוסקים המורשים אם ידרשו ממעצבי ומפתחי האתרים שלהם להקפיד על התאמת האתר בהתאם לנתוני השימוש הללו.

ולא, ימצאו עצמם עם אתר המתאים למספר מחשבים מיושנים במסכי שפופרת ארכאיים.

 AhoyITעקבו אחרי AhoyIT בגוגל+