אתם כאן: עמוד הבית חדשות תחרות הטוויטר הראשונה בישראל

תחרות הטוויטר הראשונה בישראל

לראשונה בישראל, מתקיימת ברשת החברתית טוויטר תחרות בין הגולשים ואשר יזומה ומנוהלת על-ידי מותג מסחרי.

Dianatalמטרת התחרות "תחרות מהבטן" לקדם את המוצר "דיאנטל" (ג'ל המסייע ומקל על תהליך הלידה הרגילה) בקרב קהל הנשים בהריון והמצפות בקרוב ללידה וזאת בדרך של שיתוף תמונת הריון אישית בחשבון הטוויטר שלהן ושימוש בתגית #ההריוןשלי שתאפשר זיהוי הפרסומים ויצירת טרנד.

את חשבון הטוויטר של המותג תמצאו כאן https://twitter.com/DianatalGel ובלשונית ההתרעות שלו תוכלו לצפות בשיחות השונות והאינטראקציות שהניבה התחרות עד כה.

דוגמא ליתרון שבשיתוף גולשים ברשת חברתית ובמקרה זה טוויטר, אפשר לראות בציוץ הזה של הגולשת @einatgolan ואשר הניב עשרות אינטראקציות שונות ("אוהב" ו"שיתוף" בלשון טוויטר).

התחרות מתקיימת במקביל גם על גבי קיר הפייסבוק של המותג דיאנטל וזוכה להצלחה רבה שם ושיתופי תמונות רבים המקבלים לייקים ושיתופים חוזרים. אפשר ללמוד עוד על תנאי התחרות בעמוד הזה באתר המוצר, www.dianatal.co.il/mypregnancy.html.

התחרות היא יוזמה של אסטרטג האינטרנט והטכנולוגיה AhoyIT ומופעלת עבור חברת פרינג פרמצוטיקלס ישראל (בקרו באתר בכתובת www.ferring.co.il) המשווקת מגוון מוצרים רפואיים בישראל ובכלל זה מפעילה מרכז פיתוח. בין יתר מוצריה גם זריקה לברך ארטריז המשווקת בגישה דומה ברשת האינטרנט.

אסטרטג האינטרנט מספר כי "... מטרת התחרות ליצור מעורבות הגולשות עם המוצר מתוך חיבור רגשי המתבסס צורך אמיתי ולא כתחרות פופולאריות ... רצינו לעשות משהו שיתרום לגולשות ולא רק ישיג ללקוח LIKE'ים ... נדמה לי שאנחנו מצליחים". הוא גם ממשיך ומוסיף כי, "... פעילות הרישות החברתי שלנו היא רק חלק ממכלול שלם הנועד לייצר סמכותיות מקצועית למותג ברשת האינטרנט ומה שגוגל מכנים Authorship ומתבססת על זיהוי חד-ערכי לעמוד הגוגל+ של האדם או המוצר המדובר". כדוגמא הוא מביא את עמוד גוגל+ של פרינג עצמה. "בנוסף, חשוב לי להזכיר ולפרגן לטוויטר שהשיקו לאחרונה חשבון מיוחד לעסקים הקטנים והבינוניים ברשת הישראלית בשם @TwitterIL_SME ומשטרתו לסייע למשווקים ולעסקים לפעול ביעילות גדולה יותר ברשת היחסית לא מוכרת בישראל" (בעבר, פרסמנו באתר המרכז לעסקים על כניסתה של טוויטר לרשת הישראלית).

האם לטעמך התחרות מצליחה ועומדת במטרתה, שאלנו: "... לכאורה מדד הLIKE'ים אולי פחות מרשים ממותגים אחרים, אבל אנחנו בהחלט מרוצים והיות והתחלנו למעשה מאפס - העדר חשיפה מוחלט של המוצר ברשת הישראלית. כיום נחשפנו לעשרות אלפי רבים של גולשות (ואני מדגיש, גולשות שהן קהל היעד) והתחלנו לבנות איתן מערכת יחסים ... כעת תפקידנו וביחד עם הלקוח להמשיך ולתחזק ולשפר את מערכת היחסים מעבר לרצון 'למכור להן מוצר".

מה הכווונה "במערכת יחסים", הקשנו: "... ובכן, אם תבחן את העמודים החברתיים שלנו ואת אתר המוצר - תראה שאנחנו משתדלים לספק לגולשות מידע רלבנטי רב הקשור למצבן הכללי (ההריון), טיפים, מדריכים מקצועיים ולשפר את איכות החיים שלהן ומעבר למה שהמוצר עצמו (שהוא כמובן נהדר ;-) יכול לספק ...".

Ferringדורון, מנהל השיווק של פרינג ישראל מוסיף - "... בסה"כ אנחנו בתחילת הדרך ובוחנים בזהירות את מה שהרשתות החברתיות יכולות להציע לנו. הכוונה שלנו לייצר ערך מוסך לטווח ארוך ללקוחות שלנו ומתוך הראיה הכוללת של פרינג לגבי השקעה במחקר, שיתוף ושותפות בידע הנצבר ומתוך רצון לספק תרופות חדשות וחדשניות על ידי שימוש במיומנויות קיימות ונרכשות ופיתוח של טכנולוגיות חלוציות.

בגישה דומה אנו נוקטים גם בעולם השיווק ואל מול הצרכנים ואנחנו אוהבים וכמו בתחום המחקר לבחון טכנולוגיות וגישות מקוריות ורעננות ובפרט כאלו שהמתחרים שלנו טרם אימצו. כפי שאנחנו נמצאים בחזית המחקר הרפואי, כך אנחנו שואפים להיות בחזית השיווק והחיבור עם הלקוחות שלנו".

@ AhoyIT - Web Strategy