אתם כאן: עמוד הבית מאמרים באיזו שעה כדאי לפרסם באינסטגרם

באיזו שעה כדאי לפרסם באינסטגרם

 einat golanאז באיזו שעה באמת כדאי לפרסם תמונה באינסטגרם?

רובנו לא מקדישים מחשבה רבה לתזמון של הפוסטים שלנו ברשת החברתית הפופולרית לשיתוף תמונות, אבל אם תרצו לשפר את סיכוייכם לזכות ביותר לייקים ותגובות, כדי שתדעו שיש שעות טובות ויש לא מעט שעות מתות

נתוני מחקר, שנערך על בסיס עשרות אלפי פוסטים שעלו לרשת החברתית הפופולרית לשיתוף תמונות, מבית פייסבוק, מעידים כי אכן - באופן סטטיסטי, כאמור, ישנם ימים בהם המשתמשים באינסטגרם נדיבים יותר בלייקים, ושעות שבהם לתמונה יש סיכוי גדול יותר להפוך לוויראלית. ההפרשים בין הימים והשעות ביחס לכל מועד אחר אינם עצומים, אך בהחלט משמעותיים מבחינה מתמטית.

זמן השיא של אינסטגרם, לפי המספרים, הוא יום רביעי בשעה 5 אחר הצהריים לפי שעון החוף המזרחי של ארה"ב (חצות לפי שעון ישראל). בשעות אלו, ככל הנראה, חשים האמריקנים - שמהווים את רוב המשתמשים הפעילים באינסטגרם - משועממים למדי, ובודקים את הנעשה ברשת החברתית רגע לפני שהם יוצאים מהמשרד בדרך הביתה.

לפי הנתונים, ביום ראשון (התנהגות גולשים דומה לימי שבת אצלנו בישראל) השעה הטובה ביותר לפרסם תמונה באינסטגרם היא 17:00, בימי שני (בדומה לימי ראשון אצלנו), השעות הטובות ביותר הן 19:00 ו-22:00, בימי שלישי השעות הכי טובות מצויות בקצוות - 3:00 לפנות בוקר ו-22:00 בלילה; בימי רביעי השעה 17:00 עדיפה בצורה מובהקת, ובחמישי 1:00 בלילה, 7:00 בבוקר הן השעות הכי טובות; קצת פחות יעיל אבל עדיין שווה לפרסם גם בשעות 17:00 עד 23:00. בימי שישי עדיף להעלות תמונה ב-1:00 לפנות בוקר או ב-20:00 (הטראפיק טוב עד השעה 23:00) ובימי שבת 12:00 בצהריים זה הזמן הטוב יותר להגברת הוויראליות.

מבחינת החלוקה בין ימי השבוע, כאמור, ימי רביעי הכי חזקים; אחריהם ימי חמישי, ימי שלישי, ימי שישי, שבתות, ימי ראשון והיום הכי גרוע הוא יום שני - המקביל אצלנו ליום ראשון הלחוץ בו חוזרים הרוב לעבוד.

===============================

Einat Golanעקבו אחרי EinatGolan בגוגל+ ובקרו באתר האינטרנט של עינת גולן