אתם כאן: עמוד הבית חדשות הוזלת עלויות בניה באמצעות הנדסת ערך

הוזלת עלויות בניה באמצעות הנדסת ערך

שירות חדש בתחום הבניה - הנדסת ערך להוזלת עלויות בניה.

השירות של חברת מוטי יוגר אינג' שרותי ייעוץ קרקע וביסוס המובילה בישראל, מאפשר הוזלת עלויות בניה בפרויקטי בניה פרטיים, מסחריים או ציבוריים ועל ידי בחינת מקצועית מעמיקה של ההיבטים ההנדסיים של הפרויקט, ניתוח והצגת חלופות העשויות לחסוך עד עשרות אחוזים מעלות הפרויקט.

מומחי מוטי יוגר אינג' יודעים לבחון באופן כולל את דו"חות הקרקע, תכנית הקונסטרוקציה, חומרי הגלם, שיטות העבודה והיישום ואילוצים מערכתיים אחרים וזאת בהתבסס על ניסיון של מעל 30 שנות ניסיון בתחום הבניה ולאתר נקודות חולשה בתכנון או בביצוע. לאחר איתור חולשות אלו, יציעו מהנדסי יוגר אינג' מספר חלופות שישפרו את יציבות הפרויקט כולו ובמקרים רבים אף יניבו חסכון ניכר בהוצאה.

"הנדסת ערך" הנה גישה אקדמית המוכרת בספרות המקצועית וכבר הוכיחה עצמה בפועל בשנים של יישום בפרויקט מוצלחים רבים בארץ ובעולם. מסביר המהנדס גדעון הלוי, מחבר ספרים מקצועיים רבים בתחום הוראאת הנדסת הבניין, "הנדסת ערך בוחנת דרכים לשיפור תפקוד המוצר, ולהוזלתו על-ידי הפחתת חומר הגלם, הקטנת דרישות הדיוק וייעול תהליכים" (כרך ב' - תכן הנדסי).

הוזלת עלויות בניה

הוזלת עלויות בניה, אינה באה על חשבון איכות ובטיחות הפרויקט או לוח הזמנים שלו. בפרויקטים רבים קיים פיצול בין אנשי המקצוע השונים וחסר להם תיאום מקצועי מנקודת מבט-על. לכן, בחינה רוחבית מקצועית המתבססת על גישת הנדסת-ערך יכולה לשפר משמעותית את התכנון.

הפחתת עלויות הבניה מתבססת על בחינת - 

 1. דו"ח הקרקע
 2. תכנית קונסטרוקציה
 3. חומרי גלם
 4. שיטות עבודה ופתרונות מוצעים
 5. יישום בפועל

כל אחד מרכיבים אלו ובמרבית המקרים מתבצע על-ידי איש מקצוע וקבלן נפרדים ומכאן יכולים להיווצר פערים משמעותיים בתוצאה הסופית.

הנדסת ערך

תחום הנדסת הערך פותח במחקר האקדמי התיאורטי והיישום בפועל בתחום הבניה ובכלל. הוא כולל מספר שלבים מתודיים:

 1. הכנה
 2. מחקר ואיסוף נתונים
 3. ניתוח
 4. פיתוח חלופות
 5. הערכת חלופות
 6. גיבוש מסקנות
 7. הצגת חלופה מומלצת
 8. בקרה

הגישה מתבססת על תקינה כמו ISO 15686 הבינלאומי ואחרים.

כדי ללמוד עוד על גישת הנדסת-ערך ועל אפשרות הפחתת עלויות הבניה, פנו למומחי מוטי יוגר אינג' בעמ באתר הבית של החברה.

חברת אינג' מ.יוגר בע"מ

חברת אינג' מ.יוגר בע"מ נוסדה בשנת 1981 ומשנת 2003 פועלת כחברה בע"מ וזאת בבעלותו והנהלתו המקצועית של אינג' מ. יוגר. החברה מספקת שרותי ייעוץ קרקע וביסוס מקצועיים לפרויקטים בכל ההיקפים והמורכבויות בארץ ובעולם - ללקוחות ממשלתיים, עסקיים ופרטיים. המשרד הוא מהגדולים בארץ בתחומו ומועסקים בו מהנדסי קרקע, מהנדסים אזרחיים וגיאולוגים, בניהם בכירים בעלי וותק של מעל ל 30 שנות ניסיון. כמו כן מועסקים במשרד מספר אנשי צוות נוספים לתמיכה ומתן מענה ללקוחות הרבים.

עוד מידע על החברה באתר www.engyuger.com.