אתם כאן: עמוד הבית מאמרים איתור וטיפול בגזלני זמן

איתור וטיפול בגזלני זמן

איתור וטיפול בגזלני זמן בעסק שלכם, יכול להיות שלב קריטי בפתרון משברים.

 1. גזלני הזמן הם אותם אובייקטים שחושבים שהזמן שלכם צריך להיות מוקדש עבורם, עבור שיגעונות שלהם ועבור דברים טפלים לחלוטין וחסר כל משמעות לארגון שלך.
 2. גזלני זמן אוהבים להתהדר בנוצות שהן מיוחדות – דחוף מאוד, קריטי, מיידי – אך בשורה התחתונה, הם לא תורמים דבר למטרה הארגונית.
 3. לעיתים גזלני הזמן יהיו חברים, ידידים, עמיתים, הבוס עצמו (וזה הנורא מכל), לקוחות או ספקים.
 4. אין לדעת מהיכן יצוץ גזלן הזמן הבא.
 5. חשוב לזהות אותו מייד בתחילת האינטראקציה שיש למולו.
 6. אם לא הגבת בשניות הראשונות למול גזלן הזמן – הוא לא יפסיק לגזול את הזמן היקר שלך.
 7. חייבים לזהות אותו כמה שיותר קרוב לתחילת התקשורת איתו.
 8. ואז לנטרל את ההפרעה – על ידי החזרת שיחה מאוחרת יותר, אסרטיביות מאוד ברורה למול האדם הנדחף, עדכונו כי בעוד דקה עליך לצאת לישיבה חשובה שטרם הספקת להכין אליה חומר ועוד.
 9. קל מאוד להיסחף אחרי גזלני זמן – לעיתים קרובות פשוט כיף להיות איתם, לשבת איתם, לצחוק איתם.
 10. ישנם, בכל ארגון, כמה "נפגעים כרוניים" שכל דבר שבוצע הוא נגדם, ויש להם חשש כבד שהולכים לפטר אותם וחוץ מזה – ייתכן בכלל שהנוהל החדש יצא בעקבות העובדה ששונאים אותם בארגון. יש לציין כי אנשים אלו הם גזלני זמן כבדים וקל לאתר אותם – הבכיינים.
 11. אל תצהיר בתחילת פגישה כמה זמן אתה נותן ומאפשר לה להתקיים. תן לפגישה להתחיל ורק לאחר רבע שעה או עשרים דקות – בצע הצהרה לגבי כמה זמן נשאר לך להמשך הישיבה הזאת.
 12. אם החלטת לטפל בגזלני הזמן – יהיו כמה אנשים שיפגעו ממך – קח את זה בחשבון. מצד שני – יהיה גורם אחד שישמח מאוד – הארגון עצמו. אם כי,לא כל הארגונים עדיין למדו להעריך ניהול נכון של זמן....
 13. אגב, אותם ארגונים מעריכים מאוד גזלני זמן – דווקא.
 14. גזלני הזמן יכולים לעיתים לקבל הסוואה מאוד מעניינת של מחלקות ספציפיות בתוך הארגון כמו הרכש או כספים לדוגמא. עשה את כל המאמצים כי מחלקות אלו יטופלו בדרגים אחרים לשלך (או גבוהים או נמוכים) כאשר הזמן שלך יוקדש לפעילות לשמה נשכרת לעבודה זאת.