אתם כאן: עמוד הבית מאמרים השתלמויות בתחום הציור במכון אבני

השתלמויות בתחום הציור במכון אבני

פורטל ההשתלמויות המספק מידע רב אודות השתלמויות וקורסים ייעודיים למורים הכל רחבי הארץ, בחר ליחד פרק גם למכון אבני. בחרנו להביא את הדברים בשם אומרם.

-------------------

מכון אבניבמכון אבני לאמנות ועיצוב בתל אביב מגוון רחב של תחומים ומסלולי לימוד כשחלקם עוסקים בציור, איור ורישום למתחילים ומתקדמים.

קורס איור בהנחיית דורון רוזנבלט
אחד הקורסים הבסיסיים אותם מציע מכון אבני הוא קורס איור בהנחייתו של דורון רוזוולט, אחד המאיירים, המעצבים והסופרים המובילים והמוכרים בארץ. הקורס פתוח לקהל הרחב, ומיועד להקנות כלים ושיטות לתחילת עבודה באיור. המסלול חושף את הסטודנטים לשיטות איור שונות כמו רישומי אופנה, קריקטורה וקומיקס. הלימודים מורכבים מ-20 מפגשים חד שבועיים באורך של 4 שעות שבועיות בשעות הערב. בין הנושאים השונים נחשפים הסטודנטים לעבודה לפי צילום בשחור לבן, בניית גלגל הצבעים, לימוד טכניקת ציפורן, לימוד טכניקת גירים, הבעות פנים, טכניקת איור בפלסטלינה ונושאים רבים נוספים. הקורס מורכב מחומר עיוני, פרקטיקום, עבודות גמר וביקורות. לעומדים בכל הדרישות מוענקת תעודת גמר קורס איור מטעם מכון אבני.

קורס רישום וציור מתחילים בהנחיית אלכס טוביס
מטרת הקורס היא היכרות והתנסות עם מושגי יסוד, הקניית יכולות טכניות ופיתוח יכולות התבוננות וחשיבה יצירתית. התכנית משלבת חשיפה ליצירות אמנות, תרגול שוטף ותרגילי הגשה. בין נושאי הלימוד ישנם הרישום הקווי, הרישום הכתמי, קומפוזיציה וסקיצה טונאלית, רישומי נוף, דיוקן ורישום דמות, העתקה מציור מתולדות האמנות וכדומה. המפגשים הסופיים כוללים עבודה על פרויקט אישי על פי בחירת נושא בהתאם לידע הנרכש בקורס. תכנית הלימודים מורכבת מ-28 מפגשים חד שבועיים באורך של 4 שעות שבועיות. בתום הקורס תוענק לסטודנטים העומדים בכל הדרישות תעודת גמר קורס רישום וציור מתחילים מטעם מכון אבני.

קורס רישום וציור למתקדמים בהנחיית האמן גיא אביטל
הקורס נועד להפגיש את הסטודנטים בעלי רקע קודם באיור עם הציור העכשווי בין זמננו, תוך פיתוחם של יכולות הביטוי הוויזואלי והסגנון האישי. הקורס משלב הרצאות פרונטאליות, דיונים, עבודה קבוצתית ועבודה אישית, על מנת להעמיק ולקדם את הרעיון היצירתי והחשיבה האסתטית. התכנית מורכבת משלושה שלבים כשהשלב הראשון של הקורס מיועד לשפר ולהרחיב יכולות שנרכשו בעבר תוך התבוננות בזוויות בלתי שגרתיות בציור וברישום. בשלב השני מורחב מעגל החומרים לשימוש דרך השילוב בין גישות עבודה שונות, כשהשלב השלישי מתמקד בפיתוח והעמקת החשיבה הביקורתית. הקורס מורכב מ-28 מפגשים חד שבועיים שאורכם ארבע שעות. בתום הקורס מוענקת תעודת גמר עבור קורס רישום וציור מתקדמים מטעם מכון אבני.

קורס רישום אקדמי בהנחיית גיל צלנר
תכנית הלימודים מורכבת משני סמסטרים, כשמטרתו של הסמסטר ראשון הוא להתוות רשת של יסודות והסמסטר השני מתמקד בהעמקת ההבנה האנטומית, שכלול השפה והרישום ככלי לביטוי והאמירה האישיים. המסלול מורכב מ-28 מפגשים שבמהלכם נחשפים הסטודנטים למגוון רחב של נושאים כמו רישום קו וכתם, קומפוזיציה, התנסות במגוון חומרים ומצעי עבודה, רישום מרחב וחלל, רישום דמות, דיוקן ודיוקן עצמי בשילוב מפגש מודל, חלל פוזיטיבי נגטיבי, טקסטורות וחומריות ונושאים נוספים. המפגשים האחרונים יוקדשו לעבודה על פרויקטים אישיים.

==================================

פורסם במקור בפורטל השתלמויות

Einat Golanעקבו אחרי מכון אבני בגוגל+