אתם כאן: עמוד הבית מאמרים סטיילינג זה סגנון אישי

סטיילינג זה סגנון אישי

הסטיילינג 'מגיע לישראל' - למה במרכאות? כי האם זהו שינוי תרבותי או בעצם רק סיבוב שיווקי על חשבון הנשים ולטובת קידום מוצר טלויזיוני חדש? כי סטיילינג זה סגנון אישי וסגנון אישי זו תרבות והסביבה בה אנו חיים ומתפקדים.

כן, כן בנות - "טריני וסוזנה עושות את ישראל" ואנחנו לומדות מהו סטיילינג ברמה בינלאומית. או בעצם, אנחנו בנות הלבנט לומדות שאין לנו סגנון אישי, אין לנו סטייל ובחרדת קודש נאמץ את השיק של טריני והסגנון של סוזנה כראה וקדש.

מרב דלמן - סגנון אישי וסייטלינגאז יש לי חדשות לטריני וגם לסוזנה (אותן אני מחבבת ביותר, מצפייה בתוכנית ומעקב אחר אתר האינטרנט המושקע שלהן) - בישראל יש לבנות סטייל, בישראל יש לבנות סגנון אישי ובישראל יש סגנון ים-תיכוני, נעים, קליל ולא מחייב המתאים למזג האוויר, לאופי האנשים, לתרבות, אורח החיים, האוכל ועוד.

כן, כן - גם לישראליות (ולפעמים, אפילו ישראלים) יש סגנון שאין להתבייש בו ולאו דווקא תואם את תפיסת הסגנון הבריטי. אמנם נכון, בסטיילינג ישנם כללי אצבע החוצים גבולות, יבשות וימים (ראו, לדוגמא את 12 תבניות הגוף אותן מגדירות טריני וסוזנה) - אולם מעבר להם, התאמת סגנון הלבוש והתאמת האביזירים האישי לאקלים החברתי והמטארולוגי חשיבות עליונה להעברת המסרים.

כמו שכבר כתבתי בעבר, ייעוץ בנושאי סטיילינג וסגנון אישי הנם כורח הווה עבור נשים רבות המפתחות קריירה מעבר לארבע קירות הבית - " ... סטיילסטית מקצועית תדע ללמוד ולהכיר את אורח חייה של האישה, את התא המשפחתי המיידי שלה, את שגרת יום העבודה שלה ודרישות התפקיד והמסר שנדרש ממנה להקרין בפגישות עבודה מיוחדות ובשגרת היום השוטפת. היא גם תדע ללמוד את אורח חיי הפנאי של האישה ולהתאים את סגנון הלבוש שלה לאופי פעילויות הפנאי - אם ספורט, אם אירועי תרבות ואם אחרים ..." (מתוך "מהפכת הסגנון האישי").

הכרות אישית ומעמיקה כזו, קשה לייצר על בסיס של חציית אוקינוס וביקור של שבועיים ימים בארץ חדשה וזרה - זרות תרבותית, אסטתית, דתית ואחרת.

אז בנות ישראל היקרות - יש לנו סטיילניג ויש לנו סגנון אישי ארץ ישראלי נהדר ... אל תתביישו בו!