אתם כאן: עמוד הבית מאמרים

הבלוף של דמי אבטלה לעצמאיים

אתחיל מהסוף - מחר (7.12) וועדת העבודה והרווחה של הכנסת תצביע ותעביר את חוק פנסיה חובה לעצמאים, לראשונה במדינת ישראל. במידה מסוימת - אירוע היסטורי.

vladimir beliakתחילתו של הסיפור לפני כשנה, עם כמה הצעות חוק פרטיות, אשר עסקו בפנסיה לציבור העצמאים בישראל. נושא בהחלט חשוב, כי הגיע הזמן שהמדינה תייצר מנגנון, אשר יאפשר לחצי מיליון עצמאים קיום בכבוד לאחר הפרישה.

ואז הגיע ח"כ צעיר ונמרץ רועי פולקמן, יו"ר סיעת כולנו, ונזכר, כי במצע של מפלגתו, בפרק "עידוד תעסוקה והגברת צמיחה", בסעיף ד1, מופיע את המשפט הבא:
"נחוקק חוק דמי אבטלה לעצמאים, כדי לפרוס רשת ביטחון חברתית-כלכלית לעסקים קטנים". כידוע, שכירים בישראל מקבלים דמי אבטלה מהמוסד לביטוח לאומי. פולקמן לא התכוון לבזבז כספי המוסד הגירעוני על עצמאים והמציא מנגנון מהפכני, שלפיו עצמאי יקבל "דמי אבטלה" על חשבון...כספי הפנסיה של עצמו. כך גם תקציב המדינה לא "ייפגע", וגם מפלגתו של פולקמן תוכל להתהדר בהישג. גאוני.

המשך קריאה: הבלוף של דמי אבטלה לעצמאיים

המדינה לא מפצה בעלי עסקים

למה מדינת ישראל לא מפצה בעלי עסקים קטנים על עבודות תשתית יזומות הגורמות להם הפסדים ועד כדי סגירת העסק? שהרי עבודות יזומות שכאלו וחשובות ככל שיהיו, פוגעות בתוכנית העסקית הקיימת של העסק וללא יכולת מוקדמת להערך אליהן. נפגעת תנעות הלקוחות, רמת השירות ואיכותו וכמובן שביעות רצון הלקוח וכפועל יוצא נוצר מעגל קסמים של פגיעה בעסק ועד כדי חדלות פרעון.

רו"ח ולדימיר בליאק בטור שפורסם באתר וואלה!

vladimir beliakבמהלך שנת 2015 נסגרו בישראל לא פחות מ-43 אלף עסקים, ביניהם גם כאלה שפעלו על תוואי עבודות הרכבת הקלה בתל אביב. לצד העסקים שנסגרו, עדיין פועלים על תוואי העבודות מאות עסקים קטנים, שספגו בשנה וחצי האחרונות הפסדים כבדים בגובה של עשרות מיליוני שקלים.

עבודת הרכבת הקלה בתל אביב החלו בחודש אוגוסט 2015. כתוצאה מכך, נחסמו או הוגבלו דרכי גישה לעסקים רבים – ביניהם מוסכים, מסעדות, חנויות קטנות, ועוד. זה אולי נשמע מפתיע, אך במסגרת הפרויקט הגרנדיוזי, ששוויו מסתכם במיליארדי שקלים איש לא חשב על הפגיעה הצפויה בעסקים הקטנים. הסוגיה הועלתה לדיון שבועות בודדים לפני תחילת העבודות, אך עד עצם היום הזה אף גוף לא השכיל לקחת על עצמו אחריות ולא הביע נכונות לשאת בהוצאות הפיצויים. עיריית ת"א מוכנה להציע פיצוי זעום ומפנה את בעלי העסקים לחברת נת"ע, המבצעת את העבודות מטעם משרד התחבורה. נת"ע מצידה מגלגלת את האחריות אל פתחם של משרדי הממשלה השונים. גם היום, בתחילת פברואר 2017, סוגיית הפיצוי טרם נפתרה. בינתיים העסקים ממשיכים לסבול, להתכווץ ולהיסגר. כמה מהם נכנסו לרשימת העסקים שנסגרו בשנת 2016 ועוד עלולים להיכנס לסטטיסטיקה העצובה בשנה הקרובה?

המשך קריאה: המדינה לא מפצה בעלי עסקים

Ransomware מה זה?

וירוס כופר, או כופרה ובאנגלית Ransomware מתגלה כאחד האיומים הגדולים ביותר על עסקים ובפרט עסקים קטנים ובינוניים בהם לא פועלת מחלקת מחשוב מקצועית. איום הכופרה כבר אינו נדיר ולמעשה מתבצעות בעולם ובישראל אלפי תקיפות רבות ביום - על תחכו עד שהעסק שלכם יפגע!

Ransomware מה זה?"וירוס כופר לא תוקף רק מחשבים בייתים. עסקים, מוסדות פיננסים, מוסדות ממשל ואקדמיה וארגונים אחרים יכולים להידבק גם הם. כתוצאה מכך לאבד מידע רגיש ועסקי, פגיעה בשגרת הפעילות, הפסדים כספיים, קושי בשחזור מערכות וקבצים ופגיעה במוניטין" (אתר הFBI האמריקני).

Ransomware מה זה?

Ransomware מה זה בכלל?

וירוס כופר, "Ransomware הנו סוג של נוזקה המגבילה גישה למערכת המחשב הנגוע, ומעלה דרישה לתשלום כופר למפעיל הנוזקה וכדי להסיר את ההגבלה. חלק מהכופרות מצפינות קבצים בכונן הקשיח ואחרות נועלות את המערכת כולה ותוך הצגת הודעת דרישת תשלום. Ransomware מופצת כסוס טרויאני המתחפש לקובץ מוכר" (וויקיפדיה).

המשך קריאה: Ransomware מה זה?

פייסבוק לייק - סוף עידן

facebook UN LIKEהרשת החברתית פייסבוק, עדכנה לאחרונה את אופן הצגת העמוד העסקי והסירה ממנו את מספר "הלייקים" (אוהדים) של העמוד ולמעשה הצהירה בכך על החשיבות הנמוכה שהיא מעניקה למדד זה!

סוף עידן הלייקים ומהלך נוסף שנועד לדחוף עסקים לפרסום בתשלום.

התוצאה, השקעה באיסוף LIKE'ים לעמוד העסקי הוכרזה סופית כלא כדאית ובפרט ביחס להפיכת העמוד לקהילה מקצועית\חברתית סביב תחום הפעילות העסקי והקניית ערך מוסף לגולשים - תוכן, מענה לפניות ושירות, מוצרים, הטבות ועוד. כל אלו בפעילות ארוכת טווח עם דגש על איכות ומצויינות בתוכן ושירות.

יתר על כן, עמוד עסקי המבקש לייצר חשיפה מהירה ואפקטיבית ובהעדר יכולת השקעה ארוכת טווח כאמור (או הצורך בתוצאות מיידיות) ייאלצו להשקיע בפרסום בתשלום ובהתבסס על כלי הפרסום הרבים שפיתחה והציגה פייסבוק בשנה וחצי האחרונות.

המשך קריאה: פייסבוק לייק - סוף עידן

ניהול מותג בתקשרות: ענבל אור כמקרה בוחן

הריאיון שהעניקה ענבל אור לעמליה דואק באולפן שישי בערוץ 2 צריך להילמד בבתי ספר לתקשורת – כמקרה קלאסי לאייטם שעושה שירות נהדר לגוף המראיין, לתדמיתו העיתונאית ולכתביו החרוצים והנשכניים. אייטם ממנו יוצא המרואיין, שגם כך ניצב על קצה תהום תדמיתי – עם עוד דחיפה קטנה בדרך למטה.

ליאור רוטברטעל פי אחד הפרסומים, אור התראיינה בניגוד לעצתו החד-משמעית של יועץ התקשורת שלה רונן צור. זה כשלעצמו מבהיר מה חשיבותם של יועצים לעומת הגורם הנתון במשבר שהוא אמוציונאלי מאוד: מבחינת היועץ, התקשורת איננה המטרה, בטח לא במשבר. התקשורת הינה אמצעי כדי להשיג מטרה – אך זאת, במקרה שלפנינו, נותרה מעורפלת.

סיפורה של יזמית הנדל"ן המתוקשרת בישראל הוא סיפור טלנובלה קלאסי. אישה שצמחה מלמטה ובנתה עצמה בעשר אצבעות עד שכבשה את פסגת הפירמידה. אך הבחורה מבאר שבע שהשתלטה על כותרות ענף הנדל"ן ומתקשה להיגמל משכרון כוחם של הזרקורים – הפכה מהכוכבת הגדולה והמחוזרת לדמות השנויה במחלוקת, מאלילת הציבור לזאת שנרדפת על ידו.

המשך קריאה: ניהול מותג בתקשרות: ענבל אור כמקרה בוחן